Search


  • לימור גזית

שמתם לב שלא משעמם לנו יותר? באמת, אנחנו חיים כל הזמן בהסחות דעת, תכניות טלוויזיה, רדיו, רעש, המסכים מקיפים אותנו בכל מקום, מרצדים מהסחת דעת אחת לשנייה, ואולי אתם שואלים את עצמכם מה רע בזה?

בעיני יש ערך מאוד גדול לשעמום, כן, כן. לפעמים בשעמום אתה מוצא את עצמך מהרהר, מתבונן, הולך לטיול בתוך הראש שלך ונותן למחשבות לרוץ לכל הכיוונים. היום לא היה יכול להיכתב שיר כמו "סע לאט" של אריק איינשטיין, שיר שכולו הרהורים ומחשבות של אנשים באוטו, היום הם פשוט היו מוציאים טלפונים ניידים ולא היה שיר.. כשאנחנו משתעממים, חולמים בהקיץ, מהרהרים, אנחנו רואים באמת את מה שיש סביבנו, אנחנו מתמקדים בדברים קטנים, אנחנו מתבוננים לעומק.

אני זוכרת שכשהייתי ילדה והלכתי לישון אצל סבא וסבתא בשבת, הייתי מתעוררת מוקדם ולא רציתי להעיר ולא היה לי מה לעשות, אז פשוט הייתי יושבת בסלון ומתבוננת בתמונות שעל הקיר וממש הולכת לטיול בתוך כל תמונה, מפליגה בהרהורים וסרטים שיצרתי לעצמי, עד היום אני זוכרת את המחשבות האלו והרבה ממי שאני היום קשור לדמיון שאפשרתי לו להפליג רחוק בתוך כל תמונה.

מישהו מכם זוכר את ההרגשה של להתבונן בשיירת נמלים? לבדוק מה כל נמלה עושה ואיך היא סוחבת..

אז למה זה חשוב בכלל? המוח שלנו מתפתח כשהוא יוצר לעצמו שבילים של מחשבות, הרהורים, דמיון, הוא פשוט "מתאמן" על חשיבה יצירתית ועמוקה.

תחשבו על מה קורה היום, הילדים שלנו לא משתעממים אף פעם, אין להם הזדמנות להרהר, לחלום בהקיץ, לדמיין, מיד דוחפים להם מסך ביד, או מול העיניים והם מוקפים ברעש תמידי. הם לא מאמנים את עצמם בלהעסיק את הראש שלהם בדמיון, בסרטים שהם יוצרים לעצמם בתוך הראש, בהתעמקות ובפוקוס. לא בטוח שהילדים שלכם בכלל שמים לב לתמונות שעל הקיר או לכל מיני דברים אחרים בסביבתם, די בטוח שהם לא רואים בכלל את הנמלה.. איך אפשר לדרוש מילד שגדל בהתעסקות תמידית ברעש ובמסך מרצד לשים לב לאנשים אחרים סביבו? להיות קשוב לרגשות שלהם ולהיות ער לתחושות ורגשות של אחרים בסביבתו ולא רק לעצמו? איך מפתחים את יכולת האמפתיה לסביבה כשאתה כל הזמן מפוקס באיזה משחק וירטואלי או תכנית.

אני לא נגד טכנולוגיה, להפך, אבל, יחד עם ההתפתחות, אסור לנו לשכוח שלנו, כבני אדם, יש את היכולת לנהל את המחשבות שלנו ואנחנו אחראים למוח שלנו ולאדם שאנחנו וגם לדרך שבה אנחנו עוזרים לילדים שלנו לפתח את היכולות האלו אצלם, ועל מנת להתפתח רגשית כאדם עמוק, יצירתי, חכם, אמפתי, רגיש. יש צורך להתבונן בחיים, להתבונן בסביבה ולגלות דברים קטנים ונפלאים. יש ערך גדול בלראות, להקשיב, וגם לחוות לפעמים שקט, שהרי רק שם המוח מתחיל להפעיל את היכולת היצירתית שלו למצוא את המחשבות שלו והדמיון וההרהור והאכפתיות לכל מה שמעבר לעצמו.

תנו לעצמכם ולילדים שלכם את האפשרות לחוות סוגי גירויים אחרים מלבד רק התבוננות במסכים, תנו מקום לגירויי מחשבות ודמיון פנימי. תשתעממו קצת לפעמים.. (:


  • לימור גזית

Updated: Mar 28לימור גזית – מאמנת לאיכות חיים בהולמס פלייס ראשל"צ

הקואוצ'רית לימור גזית מסבירה כיצד ניתן לעבוד על השרירים שכולנו רוצים לפתח, שרירי ההצלחה

בני האדם בנויים באופן זהה, לכולנו לב, מוח, כבד, עצמות, שרירים וכד'. המון חלקים ופרטים שעובדים ביחד בצורה גאונית על מנת לתפעל את המכונה הזו שנקראת אדם.

למרות זאת יש בינינו הבדלים ביכולות הפיזיות ולא כולנו מסוגלים לבצע את אותן הפעילויות.

לדוגמא, למרות שיש לי שרירי רגליים, אני לא יכולה לרוץ מהר כמו אלופת העולם בריצת 60 מטר, למרות שיש לי שרירי ידיים אני לא מסוגלת להניף את אותו משקל שמניפה אלופת העולם בהרמת משקולות וכך לגבי שאר היכולות הפיזיות השונות.

למרות זאת, אם אחליט שאני מעוניינת לפתח את שרירי הזרועות שלי כך שיוכלו להיות חזקים יותר ולהצליח להרים משקל כבד יותר, ברגע שאתאמן באופן הדרגתי ואקפיד לבצע תרגילים שיחזקו את השרירים, אין ספק שאחרי תקופת זמן שבה אתמיד ואבצע את האימונים שלי, השרירים יתחזקו ואוכל להניף משקל גדול יותר מאשר לפני כן. גם אם לא אצליח להגיע לרמה של אלופת העולם...

חשוב להבין, שאותו הדבר עובד גם מבחינת המוח שלנו.

כשאנחנו רואים סביבנו אנשים מצליחים, אנחנו הרבה פעמים חושבים שזה מולד או מזל, אנחנו מבדלים את עצמנו מהם ואומרים לעצמנו שאנחנו, לעומתם, לא יודעים איך להצליח/איך להיות תקשורתיים/איך להתמיד/ איך להאמין בעצמי/ איך להיות בזוגיות/איך להצליח לרדת במשקל ולהישאר שם/ איך להיות חדור אמונה/ איך להיות אופטימי ועוד המון כאלו.

תחשבו על זה, כל אלו שרירי מוח, כולנו בני אדם וכולנו בנויים אותו דבר גם מבחינה מנטלית, נכון שחלק מהאנשים נולדו עם כישרון גנטי מולד לפתח "שרירי הצלחה" וחלקם קיבלו חינוך מילדות שעזר להם לפתח "שרירים" אלו, אבל הבשורה המשמחת היא שכמעט בכל גיל ניתן להתאמן על "שרירים" אלו ולפתח אותם ומאוד לחזק אותם להיות במצב טוב יותר מאשר ללא אימון כלל.

יחד עם זאת כשמתאמנים על שריר והוא באמת מתפתח זה כואב, יש התכווצות שרירים לפעמים, יש מתיחה, כי ככה זה שריר, על מנת שהוא יתעבה ויגדל הוא צריך גירוי שמכאיב לו ועוזר לו להתפתח ולגדול.

"שרירי מחשבה", הם אותו הדבר, ניתן להתאמן עליהם, ניתן לפתח אותם, ניתן לחזק אותם וכשזה קצת כואב סימן שזה אכן מתפתח ומתחזק.

רובנו לא תמיד יודעים אם אנחנו מנהלים את החיים שלנו או שהחיים מנהלים אותנו... בכל רגע ורגע יש באפשרותנו לבחור האם אנחנו רוצים לנהל את עצמנו יותר מאשר בעבר ולבחור איזה "שרירי הצלחה" לאמן, "שריר התמדה", "שריר אמונה בעצמי" "שריר תקשורת עם אנשים" ועוד, זכרו, שם טמון הפוטנציאל שלנו וככה עושים שינוי.


©2017כל הזכויות שמורות ללימור גזית    Created by www.WIXHQS.com